Villa Vita znajduje się w historycznej, dolnej części Krupówek. Stąd już blisko na ulicę Kościeliską, nazywaną zakopiańską Starówką. Spacer tą zabytkową, najstarszą ulicą naszego miasta to powrót do korzeni góralszczyzny.
  Tu można podziwiać oryginalne, drewniane budownictwo z XIX wieku. W Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba można zaś dowiedzieć się, na czym polegał fenomen przetworzenia przez Stanisława Witkiewicza tradycyjnej, góralskiej architektury w styl zakopiański.

  Z ulicy Kościeliskiej warto zboczyć na ulicę Kasprusie – Atma, Muzeum Karola Szymanowskiego, to miejsce o wyjątkowym klimacie. W Atmie kompozytor mieszkał w latach 1930-1935, tu znalazł swój jedyny dom, tu skomponował wiele swych arcydzieł. Dla melomanów koncerty w Atmie są zawsze głębokim przeżyciem artystycznym.

  Wracamy na Krupówki. Powyżej Villi Vita, w odległości około 150 m znajduje się jedno z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce – Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego, założone w roku 1889. Mieści się tu bogata kolekcja przyrodnicza, obiekty sztuki ludowej, w tym kolekcja obrazów na szkle i wiele innych, charakterystycznych dla Podhala eksponatów. Idąc spacerem w górę Krupówek, a następnie skręcając w prawo, ulicą Józefa Piłsudskiego po około 25 minutach dochodzi się do Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza – największej i najbardziej rozpoznawalnej skoczni w Polsce, na której rozgrywane są zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wielka Krokiew uznawana jest za jedną z najpiękniejszych skoczni świata ze względu na swe położenie i wykorzystanie naturalnych walorów terenu.

  Zwolennikom nieco dłuższych, choć nie męczących wycieczek polecamy wjazd na Gubałówkę. W odległości około 200 m od Villi Vita znajduje się dolna stacja najpopularniejszej w Polsce kolei linowo-terenowej, prowadzącej na szczyt masywu Gubałówki. Rozpościera się z niego imponująca panorama Zakopanego, całych Polskich Tatr oraz Podhala. Jeśli zdecydują Państwo wybrać się na narty, to warto zapamiętać – w odległości 75 m od Villi Vita znajduje się przystanek, z którego odjeżdżają mikrobusy do znanych i lubianych przez turystów wyciągów narciarskich: Polana Szymoszkowa i Harenda, a także mikrobusy podjeżdżające pod dolną stację kolejki na Kasprowy Wierch. Aby zapewnić Państwu dogodniejszy dojazd do naszego obiektu zamieszczamy mapkę, która ułatwi poruszanie się po Zakopanem.

  Kontakt

  „Villa Vita” P.H. Majcher S.A.
  ul. Krupówki 2, 34-500 Zakopane

  Tel./fax +48 18 2000 600
  E-mail biuro@villavita.pl
  GPS N 49° 17.788140000000112′ E 19° 56.938379999999924′
  Najbliższe atrakcje
  Park miejski z placem zabaw dla dzieci 800m
  Muzeum Tatrzańskie 200m
  Oczko wodne 500m
  Kolej na Gubałówkę 350m
  Stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku 200m
  „Zakopiańska Starówka” ul. Kościeliska 300m
  Kolej na Kasprowy Wierch 2500m
  Wielka Krokiew 2000m
  Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma 400m